Prelegent

Profesor zwyczajny Przełomowych Innowacji

/ Prelegent
Dr Sigvald Harryson

Dr Sigvald Harryson, profesor zwyczajny Przełomowych Innowacji (Disruptive Innovation) w Hult International Business School, założyciel i prezes iKNOW-WHO.com oraz of InnoVentum.se, autor unikalnego programu From Disrupting Innovation to Disrupting the Innovation, ekspert w zakresie wprowadzania innowacji wielkoskalowych.

Rozpoczął karierę naukową i badawczą badając, w jaki sposób Toyota, Sony i Canon wykorzystują sieć kontaktów opartych na kompetencjach, by zdobyć i zachować technologiczną przewagę.

Uzyskał doktorat na Uniwersytecie w St. Gallen w 1994 roku. Jednocześnie współpracował jako konsultant z Arthur D. Little i Boston Consulting Group, opracowując strategie korporacyjne dotyczące zdobywania i utrzymywania przewagi innowacji.

Drugi doktorat uzyskał na Uniwersytecie w Göteborgu w 2000 roku. Habilitował się w zakresie biznesowych modeli współpracy między przemysłem, a uczelniami wyższymi. Pierwszy tytuł profesorski uzyskał na Uniwersytecie w Lund w 2006 roku. W 2018 został profesorem zwyczajnym i objął katedrę Przełomowych Innowacji na HULT-Ashridge.

Założył dwa innowacyjne przedsiębiorstwa.

iKNOW-WHO.com założone w 1999 stało się platformą, z której korzystają korporacje nie mogące sobie poradzić z innowacjami we własnym zakresie. Klientami są między innymi Porshe, Bang & Olufsen, Straumann, Tetra Pak, Nestlé, AkzoNobel, DSM, BASF, Bombardier i Philips.

InnoVentum.se powstało 2010 roku w celu wprowadzania innowacji w zakresie energii odnawialnej i dzięki współpracy z uniwersytetami na całym świecie, szybko stało się pionierem nowatorskich rozwiązań.

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy merytoryczni
MIT
Patronaty honorowe
MP
MNiSW
MNiSW
Partner strategiczny
Tauron
Partnerzy
Arcus
Kyocera
Arp
Siec otwartych Innowacji
ASTOR
Balluff
cbre
Cloudware
Craftware
FANUC
Fujtsu
HP
IBM
PWDE
Salesforce
suncode
Patroni medialni
Trójka Polskie Radio
Marketer
Money
WP
CRN
PAP
Wyborcza