Prelegent

King of Apple Analysts

/ Prelegent
Horace Dediu
Referencje
King of Apple Analysts.

Fortune

Skutecznie prowokuje do myślenia. Skłania każdego do wyjścia poza utarte schematy i szukania nowych zastosowań technologii.

Allen Miedema, dyrektor ds. technologii, Northshore School District

Horace Dediu to słynny wizjoner, analityk biznesowy i ekspert zajmujący się przełomowymi technologiami. Doceniają go najbardziej opiniotwócze na świecie media, które cytowały go już ponad 350 000 razy. Magazyn „Fortune” nazwał go „King of Apple Analysts”.

Stworzył asymco.com – witrynę zajmującą się analizą rynku, która zrewolucjonizowała dostęp do pogłębionej analizy branżowej. Jest także autorem jednego z najpopularniejszych podcastów dotyczących technologii i strategii biznesowych: The Critical Path. Regularnie analizuje sukcesy i porażki technologiczne, szukając związków przyczynowo-skutkowych i odpowiedzi na pytanie „jak stać się wielkim?”.

Obserwując branże transportową i samochodową, dostrzegł duży potencjał w elektryfikacji i zmniejszaniu wymiarów pojazdów. Obecnie skupia się na popularyzowaniu idei micromobility w biznesie i jest uznawany za jednego z czołowych ekspertów w tej dziedzinie. Jego zdaniem mikromobilność nie tylko odmieni sposób korzystania ze środków transportu na całym świecie, lecz przede wszystkim zrewolucjonizuje wiele branż.

Dediu zdobywał wiedzę wprost od prof. Claytona Christensena, twórcy koncepcji przełomowych innowacji. Obecnie doradza największym graczom na świecie (wśród nich są m.in. IKEA, IBM, Apple, Facebook) w zakresie mikromobilności i innych przełomowych technologii. Ulubieniec mediów – pojawia się regularnie m.in. w Bloombergu, „Financial Timesie”, „The Economist”, „Forbesie”.

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy merytoryczni
MIT
Patronaty honorowe
MP
MNiSW
MNiSW
Partner strategiczny
Tauron
Partnerzy
Arcus
Kyocera
Arp
Siec otwartych Innowacji
ASTOR
Balluff
cbre
Cloudware
Craftware
FANUC
Fujtsu
HP
IBM
PWDE
Salesforce
suncode
Patroni medialni
Trójka Polskie Radio
Marketer
Money
WP
CRN
PAP
Wyborcza