Prelegentka

Distinguished Engineer & Master Inventor

/ Prelegentka
dr Anna Topol
Referencje
Anna jest wyjątkowa: balansuje bardzo głębokie umiejętności techniczne z potrzebami biznesowymi.

Ricardo Klatovsky, Global Sales and Solutions Leader, Energy & Utilities Industry, IBM Corporation

Anna pomaga firmom budować infrastrukturę przyszłości.

Susan Confort, wiceprezes ds. marketingu, AON

Anna Topol to wybitna inżynier, która na co dzień pełni funkcję CTO w globalnym laboratorium THINK Lab utworzonym przy IBM Industry Research Group. Ekspertka jest rozpoznawana na całym świecie za umiejętność tworzenia wyróżniających się rozwiązań dla wielu branż. W dotychczasowej karierze opatentowała już ponad 75 technologii (!), które wygenerowały wielomilionowe przychody.

Ma ponad 17 lat doświadczenia na stanowiskach związanych z tworzeniem technologii i rozwojem biznesu. Doradzała w zakresie chmur obliczeniowych, analityki, cyberbezpieczeństwa wielu firmom związanym z handlem detalicznym, podróżami i transportem, energetyką i mediami oraz przemysłem telekomunikacyjnym. Specjalizuje się w kierowaniu międzykulturowymi organizacjami matrycowymi, wprowadzaniu ofert, generowaniu nowych źródeł dochodów i budowaniu strategicznych partnerstw.

Jako kierownik IBM Academy of Technology zarządza społecznością liderów IBM pracujących nad przełomowymi innowacjami. Jest autorką ponad 80 publikacji technicznych oraz trzech rozdziałów książkowych, często cytowanych w mediach. Odznaczono ją wieloma prestiżowymi tytułami i nagrodami, w tym m.in. IBM Distinguished Engineer, IBM Master Inventor, Society of Women Engineers Mission – Silver Professional Award, Kobieta Roku National Association of Professional Women. Jest członkiem American Association for the Advancement of Science oraz działaczką na rzecz aktywizacji kobiet w branży nowych technologii.

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy merytoryczni
MIT
Patronaty honorowe
MP
MNiSW
MNiSW
Partner strategiczny
Tauron
Partnerzy
Arcus
Kyocera
Arp
Siec otwartych Innowacji
ASTOR
Balluff
cbre
Cloudware
Craftware
FANUC
Fujtsu
HP
IBM
PWDE
Salesforce
suncode
Patroni medialni
Trójka Polskie Radio
Marketer
Money
WP
CRN
PAP
Wyborcza